Тема. ОЛЕНА ПЧІЛКА «БЕЗКОНЕЧНА ПІСЕНЬКА»; В. ЛУЧУК «ПОСЛУХАЙТЕ, ЛЮДИ»; І. СВІТЛИЧНИЙ «БЕЗКОНЕЧНИК»

Мета: ознайомити учнів із віршами-безконечниками, з особливістю цих творів; удосконалювати техніку виразного читання, вміння аналізувати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення учнів.
ХІД УРОКУ
І. Мовна розминка
1. Прочитай, зрозумій!
ХТО РОЗПЛУТУЄ СЛОВА?
За струмком дзюрчить село,
Небо в сонечко зійшло,
У ставку сплеснувся шпак,
У садку співа щупак,
Вистрибнув на півня кіт,
Кукурікнув сірий кіт,
Сіла квітка на бджолу,
Дуб старий спиляв пилу…
Хто ж розплутає слова?!
Ви не зможете, бува?
В. Шаройко
2. Читай, відповідай швидко: хто це або що це?
Свіже, прохолодне, чисте —… (повітря).
Текуче, палюче, гаряче —… (сонце).
Справжній, вірний, щирий —… (друг).
Чисте, безхмарне, блакитне —… (небо).
3. Скоромовка.
Тишком-нишком
Вийшла мишка із нори,
В шкребетушки ніс і вушка догори.
ІІ. Перевірка домашнього завдання Відповіді на запитання (С. 38).
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із незвичайними вірша¬ми. Прочитайте, як називаються такі вірші.
тпБхсЕпоЗлсКмвОпнНанЕрвЧшасНонИслКмв И (Безконечники)
— Якими мають бути такі вірші?
IV. Опрацювання вірша Олени Пчілки «Безконечна пісенька»
1. — Хто автор твору?
— Що вам відомо про Олену Пчілку? (Мама Лесі Українки)
Читання твору учнями. Гра «Бджілки».
Про кого пісенька?
3. Словникова робота.
Ясла, ясельця — місце, куди закладають корм для худоби.
4. Читання пісеньки учнями «ланцюжком». Фізкультхвилинка
V. Опрацювання вірша В. Лучука «Послухайте, люди»
1. Читання вірша вчителем.
— Перший твір був «Безконечною пісенькою». Як можна назвати цей твір? («Безконечна байка»)
2. Словникова робота.
Горниць — горнятко — горщик.
3. Читання байки учнями «ланцюжком».
— Назвіть головних героїв байки.
— Що зробив горобець?
— Що спитала горобчиха? У кого? Чому?
4. Гра «Хто краще?»
Конкурс на кращого читця байки.
VI. Опрацювання вірша І. Світличного «Безконечник»
1. Читання вірша учнями. Гра «Бджілки».
— Чи сподобався вам віршик?
— Як його можна назвати? (Казка)
— Що у ньому казкового?
— Як можна назвати півнів? (Косарі)
2. Словникова робота.
Решетувати — просіювати через решето, очищуючи від домішок.
3. Читання вірша учнями «ланцюжком».
4. Гра «Дощик».
Діти читають хором.
VII. Підсумок уроку
— З якими віршами ознайомилися?
— Чим цікаві безконечники?
— Які безконечники найбільше запам’яталися?
VIII. Домашнє завдання
Виразно читати, намалювати малюнок до одного із віршів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*