Тема:ДОДАВАННЯ ВИДУ 76 + 4. ЗАДАЧІ НА ДВІ Дії — 2 клас

Мета: пояснити учням особливий випадок додавання; опрацювати при-йоми перевірки розв’язування прикладів на додавання.
Обладнання: таблиці для усних обчислень, предметні малюнки, табли¬ця для пояснення нового матеріалу, скорочений запис задачі.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання.
1) Зачитати результати прикладів № 502 від найбільшого до най¬меншого.
2) Один учень пояснює розв’язання задачі № 503 (1).
3) Другий учень складає і розв’язує подібну задачу.
2. Завдання для опитування.
1) Перше число 15, друге — 8, третє — на 29 більше, ніж сума пер¬ших двох чисел. Знайти третє число.
2) Усно пояснити, як обчислити приклад 45 + 7.
3. Усні обчислення.
1)З’єднайте стрілочкою кожен приклад з його відповіддю в цьому ж стовпчику.
28 + 5= 78 85 + 6= 32
71 + 7= 91 48 + 7= 55
53 + 9= 33 37 + 9= 94
89 +2= 62 24 + 8= 46
2)Числові ребуси
Розшифрувати приклади,записати за допомогою букв.
х = 5 у = 2 а = 0
ух +ух = ха
ух – ух = а
ух – х = уа
Відповіді:
25+25=50
25-25=0
25-5=20
III. Робота над новим матеріалом
1. Пояснення.
— Потрібно обчислити приклад 46 + 4. У другому доданку немає десятків. Додамо до 6 одиниць 4 одиниці, дістанемо 10. Потім до 40 додамо 10, дістанемо 50.

46 + 4 =
6 + 4 = 10
40 + 10 = 50
2. Первинне закріплення нового мате;
1) Виконання завдання № 504.(усно)
2) Виконання завдання № 505.
34+ 6 = 40
3) Виконання завдання № 506.
57 + 2 = 59
57 + 3 = 60
57 + 4 = 61
3. Самостійна робота (№ 508).
1 варіант розв’язує два перших стовпчики;
2 варіант розв’язує два других стовпчики.
4. Перевірка роботи.
IV. Розвиток математичних умінь
1. Розв’язування задачі № 507 .
1)16 + 4 = 20 (відер)
2) 20 + 20 = 40 (відер)
Відповідь: 40 відер води можна налити у дві такі бочки.
2. Перевірка роботи (фронтально).
3. Фізкультхвилинка.
4. Розв’язування задачі.
За котом Леопольдом ганялося 27 сірих мишей. 6 білих, рудих стільки, скільки білих і сірих разом. Скільки мишей ганялося за котом Леопольдом?
На дошці — скорочений запис задачі.

Сірих — 27 м
Білих — 6 м
Рудих — ?
— Про що дізнаємося спочатку?
— Яку дію потрібно виконати?’
— Якою дією відповідатимемо на головне запитання зада«
— Чи потрібно знову додавати всі числа?
— Чому?
— Що слід додати?
Після аналізу діти записують розв’язання задачі самостійно. 5. Виконання завдання № 509.
Один неслухняний котик постирав у прикладах дужки, і тепер вони обчислені неправильно. Подивіться на приклади і скажіть, які з них обчислені правильно, а які — ні. Поставте дужки так, щоб відповіді були правильними.
Діти виконують це завдання колективно.
V. Підсумок уроку
— З яким випадком додавання ознайомилися на уроці?
— Поясніть алгоритм для обчислення цих випадків додавання, на¬водячи приклади.
VI. Домашнє завдання
С. 89 №510, №511.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*