Тема:ХОЧЕШ БУТИ ЩАСЛИВИМ НЕ БУДЬ ЛІНИВИМ(А. ГРИГОРУК «ХОЧЕШ БУТИ ЩАСЛИВИМ — НЕ БУДЬ ЛІНИВИМ»)

Мета: удосконалювати навички швидкого правильного, виразного читання; визначати дійових осіб твору, виділяти основну думку, висловлювати своє ставлення до прочитаного; виховувати любов до праці.
ХІД УРОКУ
І. Мовна розминка
1. Скоромовка
Уранці Уляна Уласа
Ураз умивать узялася.
Улас утікав, ухилявся:
Учора уже умивався.
Ю. Кругляк
2. Додайте склад,утворіть слова
мі — … (сяць) го — …(лос)
мі — … (кроб) го — …(лка)
мі — …(ністр) го — …(луб)
мі — ..(раж) го — …(мін)
мі — …(нус) го — …(нчар)
мі — …(ра) го — …(пак)
мі — …(сто) го — …(ра)

(Хочеш бути щасливим – не будь лінивим)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми прочитаємо оповідання, заголовком якого є це прислів’я. Як ви вважаєте, про що йтиметься в оповіданні?
Гра Мікрофон»
Учні висловлюють свої припущення.
ІІІ. Опрацювання оповідання А. Григорука «Хочеш бути щасливим —
не будь лінивим»
І Читання оповідання вчителем.
— Чи сподобалося вам оповідання?
— Який настрій воно у вас викликало?
— Хто головний герой оповідання?
2. Словникова робота.

Гречаних
бур’яну
ввечері
непотріб
щасливим загайна
абияк
загадала
манюні
крем’яшки копітка
недбало
маленькі
камінці
попросила

Читання слів «луною» за вчителем.
— Слова другого і третього стовпчиків є синонімами. З’єднайте їх між собою.
3. Читання оповідання учнями «Ланцюжком».
— Хто попросив Дениска про допомогу?
— Навіщо слід було перебирати гречані крупи? Прочитайте.
— Як Дениско виконав роботу, яку йому доручила бабуся? Про¬читайте.
— Чому Дениско не на совість виконав доручення?
— Чому бабуся не перевірила його роботу?
— Хто першим «постраждав» від неякісно зробленої роботи?
— Як оцінили вчинок Дениска його рідні? Прочитайте.
— Що цікавого помітили в їхніх відповідях?
— Знайдіть слова, що підказують, з якою інтонацією слід чита¬ти слова Дениска, бабусі, тата.
4. Читання оповідання за особами.
5. Гра «Чиї це слова?»
— Що ви мені підсунули!
— Все йому, бач, ліньки!
— Е, лінивому й нитку перервати важко.
— Лінивий сидячи спить, лежачи робить.
— Ледачому завше ніколи.
— Хочеш бути щасливим — не будь лінивим…
6. Гра « Земля — небо ».
За командою «Земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «Небо» — підводять голови, прибираючи вка¬зівки від тексту. Знову чують «Земля» — очима знаходять, де вони припинили читання.
7. Гра «Дуель».
Клас розподіляється на дві групи. Одна група ставить запитан¬ня, інша дає відповіді.
8. Згадайте прислів’я, запам’ятайте їх та вживайте у власному мов¬ленні.
Лінивому й нитку… …не будь лінивим.
Хочеш бути щасливим —… …ніколи.
Ледачому завше… …лежачи робить.
Лінивий сидячи спить,… …перервати важко
9. Переказ оповідання.
Гра «Обличчям до обличчя»
Учні повертаються одне до одного в парі й переказують зміст тексту.
IV. Підсумок уроку
— Чого навчило вас оповідання?
V. Домашнє завдання
Читати, переказувати оповідання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*